"Ranczo u Nikodema" to fantastyczne miejsce w sam raz na wypoczynek i rekreację. 

Atrakcje na terenie gospodarstwa

Nasze gospodarstwo to 48ha i okolice pełne ciekawych propozycji dla naszych gości. Zapraszamy zatem:

 

"Ranczo u Nikodema" to doskonała baza wypadowa dla gości chcących zwiedzić Warmię i Mazury.

Silice

Ciekawostka hydrotechniczna w postaci piętrowego skrzyżowania kanałów wodnych Klebarskiego (Wiktorii) i Elżbiety, oraz wiatrak holenderski z lat 1840-1850.

Klebark Wielki - 2 km

Wieś z 1357 roku położona nad malowniczym Jeziorem Klebarskim. Na jej terenie znaduje się neogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1891 roku. W 2002 zostało również powołane Archidiecezjalne Sanktuarium Świętego Krzyża.

Pływająca wyspa w Ostrzeszewie - 6km

W małej miejscowości tuż przed Olsztynem można znaleźć mały akwen wodny. Po jego lustrze porusza się pływająca wyspa porośnięta drzewami.

Stolica Warmii i Mazur - 8 km

Olsztyn to największe miasto i stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Najbardziej znanymi zabytkami Olsztyna są bez wątpienia gotycki Zamek, Wysoka Brama i Katedra św. Jakuba. Warto jednak przespacerować się Olsztyńską starówka, przysiąść na ławeczce z Mikołajem Kopernikiem, wybrać się nad jedno z  15 jezior w okolicy lub spływ kajakowy Łyną.

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie - 30 km

Sanktuarium to jest miejscem licznych pielgrzymek po Objawieniach Matki Bożej w roku 1877.

Skansen w Olsztynku - 37 km

Olsztynecki skansen należy do najstarszych w Polsce. Jego początki sięgają 1909 roku, kiedy to władze Królewca podjęły decyzję o stworzeniu muzeum na wolnym powietrzu. Poczynając od 1910 roku zbudowano 24 obiekty architektury i dwa archeologiczne. Wiosną 1937 roku zarząd administracyjny prowincji wschodniopruskiej zdecydował przenieść muzealne obiekty z Królewca pod Olsztynek. Wiązało się to z istnieniem w okolicach Olsztynka pomnika Tannenberg, który stał się miejscem masowych wycieczek z całej Rzeszy.

Muzeum i pola Grunwaldzkie - 50 km

W dniu 15 lipca 1410 r. w pobliżu Grunwaldu miała miejsce najsłynniejsza bitwa średniowiecznej Polski. Każdego roku w jej rocznicę (w najbliższą sobotę ok. 15 lipca) organizowana jest wielka inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem, na którą przybywają tysiące miłośników rycerstwa.

Kanał Ostródzko–Elbląski - 53 km

Kanał Ostródzko-Elbląski jest unikalnym systemem wodnym łączącym kilka jezior z Zalewem Wiślanym. Jego niezwykłość polega na pokonywaniu prawie 100-metrowej różnicy poziomów wody przy pomocy systemu śluz i pochylni. Urządzenia hydrotechniczne funkcjonują od 1860 roku. Kanał zaliczany jest do ewenementów w skali światowej.

Źródła rzeki Łyny - 68 km

W okolicach Nidzicy godny polecenia jest rezerwat krajobrazowo-gemorfologiczny "Źródła Rzeki Łyny im. Prof. R. Kobendzy". Rezerwat jest rozległą doliną zajmującą 120,54 ha z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych zboczach.

Święta Lipka - 69 km

Znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Wilczy Szaniec - 74 km

Wilczy Szaniec leżący w lesie gierłowskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż i 8 km na wschód od Kętrzyna, w latach 1941-1944 był kwaterą główną Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych (OKW). W 1944 r. dokonano tam nieudanego zamachu na życie Hitlera.

Zamek w Malborku - 152 km

Zamek krzyżacki w Malborku to trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 14 września1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a miasto stolicą państwa zakonnego


Ranczo u Nikodema
Silice 8a, 11-030 Purda
tel. 0 600 919 007